Eesti taekwondo sportlaste järjekordne medalisadu

Eesti sportlased esinesid edukalt rahvusvahelistel meistrivõistlustel Berliinis ja Dublinis.

26.-28. aprillil toimusid Berliinis meistrivõistlused taekwondos Berlin Open 2019, kus  osalesid enam kui 100 klubi sportlased.

Võistlustel esinesid eesti klubide Saue TKD, Shogen Club, BBC, Team Yong, SK Manada ja Alfa+ sportlased. Eestit esindasid Lars-Luukas Liiu, Birgit Tanneberg, Deniss Muskevitš, Morgan Tarn, Aleksandr Galaktionov, Robin Ratassepp, Kaia Laatspere, Aleksandr Andre Sults, Daniel Marrin, Aleksandr Muskevitš, Edvard Randveer, Erik Šumilov, Anete Alice Orumaa, Karina Jakovleva, Veronika Jakovleva , Ronald Smordin, Konstantin Kostin ja Daniel Hallop.

Esikoha väärilised olid Aleksandr Muskevitš, Daniel Hallop, Kaia Laatspere, Veronika Jakovleva ja Edvard Randveer. Teise koha võitsid Konstantin Kostin, Aleksandr Andre Sults ja Anete Alice Orumaa. Kolmandaks  tulid Daniel Marrin ja Robin Ratassepp.

Kahel päeval toimusid Saksamaa pealinnas traditsioonilised meistrivõistlused Berlin Open, kus ligi 900 sportlast erinevatest Euroopa riikidest demonstreerisid oma oskusi. Võistluste esimesel päeval võistlesid kogenenud sportlased, kus meie võistkond võitis ühe kuld- ja kaks hõbemedalit. Teisel päeval olid võistlustules algajad ja nooremad, kes said veel neli kuld-, ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit. Kokkuvõttes tõid meie sportlased nendelt võistlustelt  viis kuld-, kolm hõbe- ja kaks pronksmedalit. Suurepärase töö tegid treenerid Filipp Leindberg, Burak Ogle ja Aleksandr Galaktionov. Kõik sportlased said kogemuse võrra rikkamaks ja näitasid häid tulemusi.

Enne võistlusi oli sportlastel võimalus treenida ka koos kohaliku klubiga. Suureks saavutuseks sai karikas viienda koha eest, mida delegatsiooni juhi sõnul ei osanud nad oodata, kuid meeskonna ja treenerite töö kandis suurepäraseid tulemusi.

2.-5. maini toimusid Iirimaa pealinnas Dublinis meistrivõistlused 2nd Champion Taekwondo International Open. Sellel osalesid 250 sportlast Inglismaalt, Šotimaalt, Iirimaalt, Portugalist, Saksamaalt, Pakistanist, Armeeniast ja Eestist.

Võistlustel osalesid sportlased klubidest Idablokk ja Saue TKD: Nikas Kardava, Lars-Luukas Liiu, Markus Salmus, Jasper Kattai, Eloura Charles, Morgan Tarn, Kermo Krith, Kahro Neeme, Marissa Mirontšik, Evelin Sobolev, Stefani Nikolajeva, Andri Pärn.

Esikoha saavutasid Markus Salmus, Nikas Kardava, Jasper Kattai, Morgan Tarn, Kermo Krith, Kahro Neeme. Teise koha saavutas Marissa Mirtontšik, kolmanda koha Evelin Sobolev ja Lars-Luukas Liiu ning neljanda koha Andri Pärn ja Eloura Charles. Meeskondliku teise koha said Stefani Nikolajeva, Lars-Luukas Liiu, Markus Salmus, Jasper Kattai, Eloura Charles ja Aleksandr Galaktionov. Ühtlasi sai meeskond ka kolmanda koha karika.

Enne esinemist oli Eesti delegatsiooni liikmetel võimalus treenida Inglismaa treeneri Michael Makkenzi ja Nika Brinklow juhendamisel.