Kreekas toimus tähtis turniir taekwondos

27 veebruarist 3 märtsini toimus kreeka Salonikis maailma seeria G-1 turniir, mis kuulub Olümpia reitingu süsteemi- Euroopa klubide Meistrivõistlused. Võistlustel osales 1923 sportlast 40-st riigist üle kogu maailma. Eesti Taekwondo Föderatsiooni võistkond  saavutas turniiri reitingus 139. koha 349  seas.

Turniiril osalesid nii olümpiavõitjad  kui ka parimad maailmatasemega sportlased. Eestit esindasid klubid  Team Yong Kundast, Katleri Shogen Club/Katleri Taekwondo Tallinnast, Idablokk Kiviõlist, Saue TKD Sauelt. Võistlustel osalesid Ronald Smorodin, Stefani Nikolajeva, Markus Salmus, Ilja Volgin ja Aleksandr Muskevitš.

Markus Salmus klubist Idablokk saavutas  võistlustel kolmanda koha. Ta alistas oma rivaali Kreekast ja võitis pronksmedali laste kategoorias kuni 36 kg. Nagu märkis delegatsiooni juht Kazbulat Shogenov, on sellise tasemega võistlustel võidetud auhind suureks saavutuseks Eesti Taekwondo Föderatsiooni jaoks. „Teistele sportlastele oli osalemine heaks kooliks. Nad said hinnata taekwondo maailmataset, ümber hinnata oma võimalused , teha tööd oma vigade  kallal, püstitada uued eesmärgid ja saada motivatsiooni  järgnevaks tööks uutel kõrgustel „ , -ütles  Kazbulat Shogenov.

Turniiride seeria G-1 meelitab ligi sportlasi üle kogu maailma, kuna  tulemused annavad olümpialastele reitingu palle, on loaks osalemiseks  Olümpiamängudel, ning avavad  kõikidele finalistidele tee Euroopa Meistrivõistlustele.