VÕISTLUSSPORDI MÄNGUD

THE LEAGUE. VÕISTLUSSPORDI MÄNGUD​​

Laupäev, 16. Veebruar
1. Taekwondo 09:00-15:00
2. Kudo 09:00 – 15:00
3. Noavõitlus 09:00 – 15:00
4. Poks (Ring 1) 09:00 -15:00
5. Kickboxing (Ring 2) 10:00 – 14:00
6. Muay Thai (Ring 2) 14:00-16:00

Pühapäev, 17. Veebruar
1. Taekwondo 10:00-18:00
2. Poks (Ring 1) 10:00 -14:00
3. Kickboxing (Ring 2 ja tatami)
11:00 – 14:00 Tatami – 11:00-17:00
4. Muay Thai (Ring 2) 14:00-18:00
5. WuShu 10:00 – 18:00
6. Espadron 10:00 – 18:00


Õhtuse osa piletiga võib tasuta külastada võistluste päevast osa nii 16 kui ka 17 veebruaril. Kohapeal on võimalik osta piletit päevasele võistluste osale kolme euro eest. Pilet kehtib kaks päeva. Lastele kuni kuus eluaastat on pilet tasuta. Piiratud võimalustega lastele ja ühele saatjale on sissepääs tasuta. Tasumine ainult sularahas.

TAE KWON DO

Tae kwon do on Korea võitluskunst, mille lõi 11. aprillil 1955. aastal Lõuna-Korea armee kindral Choi Hong Hi. Oma lühikese eksisteerimisaja jooksul on tae kwon do saavutanud suure populaarsuse ja tänase seisuga ulatub selle võitluskunstiga tegelevate inimeste arv miljoniteni.
22. märtsil 1966. aastal registreeriti Rahvusvaheline Taekwon-do Föderatsioon (ITF), mille eesotsas seisis kuni oma surmani (2002 a) tae kwon do asutaja – kindral Choi Hong Hi. Hiljem loodud föderatsioonid läksid tae kwon do põhiosade (tehniline baas ja vaimne teekond) lihtsustamise teed. Üks nendest föderatsioonidest – WTF – lisas oma tae kwon do versiooni olümpiaprogrammi.

WTF Tae kwon do'le isloomulik omadus on fakt, et 70% tehnikast sooritatakse jalgadega, millest paljud on hüppetehnikad. Muinasajal oli Tae kwon do ülesandeks ratsaniku sadulast maha löömine.

NOAVÕITLUS

Tänapäevast noavõitlust tuleks tervitada kui uut ja perspektiivikat võitluskunsti osa, täpsemalt relvaga võitlust. Võistlejad kasutavad puidust valmistatud noa imitatsioone ja kaitsevarustust, mis lubab kasutada erinevaid tehnilisi võtteid ja vähendab traumasid. Võitlus kujutab endast vehklemissparringut ja toimub kindlate reeglite järgi. Lubatud on puidust noaga löögid pähe, kehasse, kätesse ja jaladesse. Käsivõitlus sparringute jooksul on keelatud.

MUAY-THAI

Taipoks on üks kõige enam reaalset heitlust meenutavatest võitlusspordialadest, mis erineb tavalisest kikpoksingust põlve- ja küünarnukkilöökide, haarete ja heidete poolest. Taipoks on paindlik süsteem, mis võimaldab minimaalse ajaga omandada edukaks võitluseks vajalikku tehnika ja taktika ning füüsilised ja psühholoogilised omadused.

POKS

Poks on spordiala, milles kaks samasse kaalukategooriasse kuuluvat võistlejat (enamasti mehed, kuid tänapäeval ka naised) sooritavad kinnastatud rusikatega teineteise kindlaksmääratud kehaosade pihta kindlaksmääratud aja (aegade) jooksul määrustepäraseid lööke. Võidab see, kes tabab vastasvõistlejat rohkem (saab selle eest erinevaid punkte), saavutab puhta võidu (nokaut), määratakse võitjaks kohtuniku otsusega (tehniline nokaut) või kelle vastasvõitleja loobub edasisest võistlemisest.

KUDO

1981. aastal Jaapanis esile kerkinud kudo on üks kõige karmimatest karate stiilidest, mida kohalikud ajakirjanikud nimetasid „ülireaalseks“ ja „raevuks“. Samuti on selle kohta kasutatud nimetust „Daido Juku Karate-do“ („daido“ – jaapani keeles „suur teekond“, „juku“ – erakool, „karate-do“ viitab antud juhul võitluskunsti klassile). Stiili loojaks on jaapanlane Adzuma Takashi, kes on hariduselt filosoof. Kudo reeglite järgi on lubatud kõik maadlusvõtted ning samas ka jala- ja käelöögid kõikidesse kehaosadesse peale selja ja kukla. Lubatud on ka löögid maas ning valu- ja kägistamisvõtted.

KIKKPOKS

Kikkpoks (inglise keeles kickboxing) on poksi ja karate elementidega võitlusviis ja kontaktspordiala, kus kasutatakse nii käe- kui ka jalalööke. See kuulub hübriidsete võitluskunstide hulka.

Ajalooliselt arenes kikkpoks Jaapanis karatest, Muay Thaist ja läänelikust poksist. Juba 1960. aastatest on kikkpoksis korraldatud võistlusi, kuid tänini korraldavad maailmas kikkpoksivõistlusi eri organisatsioonid, ühtne katusorganisatsioon puudub.

WUSHU

Wushu ehk wu-shu [wušu] (hiina keeles traditsioonilises kirjas 武術, lihtsustatud kirjas 武, pinyin'is wǔshù 'võitluskunst') tähendab Läänes Hiina võitluskunste, Hiinas mis tahes võitluskunsti. Kitsamas tähenduses mõistetakse wushu all Hiina tänapäevaseid võitluskunstistiile, mida kasutatakse ainult etendustes ja spordis.

ESPADRON

Vehklemine on võitlusviis ja spordiala, kus vastased püüavad teineteist tabada relva torke või löögiga. Sportlik vehklemine jaguneb epeeks, floretiks ja espadroniks. Kolm kategooriat erinevad üksteisest reeglite ja relvade poolest.

Espadron on üks kolmest sportvehklemise kategooriast. Espadronis kasutatav painduva teraga löögi- ja torkerelva.

THE LEAGUE

16. veebruar 2019 algusega kell 19:00 korraldab Tai poksi maailmameister Kevin Renno Tondiraba jäähallis võitlusspordigala THE LEAGUE

Võistlusõhtu jooksul toimub 12 kõrgel tasemel võitlust, mille seas on vabavõitluse või The League’i reeglitega (mis on kokku pandud K-1 ja muay thai reeglitest) superfight’id, kaks reservlahingut ja õhtu peamine vaatemäng: kaheksa mehe turniir peaauhinnaga 10 000 eurot. Kaheksa mehe turniiri eripära on see, et finalistid peavad õhtu jooksul võitlusringi minema kolm korda. Juhul kui kaheksa mehe turniiril osalejaga midagi juhtub, on reservlahingute võitjatel võimalus turniiriga liituda.
Kaheksa mehe turniiril võitlevad kikkpoksijad Balti- ja Põhjamaadest. Eestit esindab turniiris Mirkko Moisar!

Sportliku Tallinlasena saad 15 EUR* pääsme lunastada https://theleague.tv/piletid/ kuni 10.02.2019!
Kliki: Omad sooduskoodi? Ja sisesta TLNSPRT ja kliki Sisesta kood. Koodi saab kasutada mitme pileti ostuks.
*Tavahind eelmüügis kuni 15.veebruar 2019 20 EUR,
16.veebruar 2019 pilet 25 EUR!

FB: https://www.facebook.com/theleaguetallinn/ | https://theleague.tv/fighters/