Riga Open 2018 G-1

6.-7. oktoobril toimus Riias kõrge tasemega  rahvusvaheline maailmaklassi  turniir Riga Open G-1. Meie sportlased  osalesid nii tõsisel turniiril koondisena esimest korda.  Kokku oli Eesti koondises  seitse  liiget kahest klubist.  Kõige tähelepanuväärsem on see,  et  esimest korda meie  ajaloos võitsime  G-1 turniiril medali. Saue klubi kadett Eloura Charles saavutas  sparringus 151 sportlase seas kolmanda koha.

„Eesti meeskonna osalemine maailma tippsportlaste kõrval näitas meie sportlaste, treenerite,  klubide  ja alaliidu head valmisolekut, koostööd ja tugevat motivatsiooni. Meeskond tõi turniirilt  koju  palju häid kogemusi , emotsioone ja Eesti esimese G-klassi turniiri medali. Kõige selle hea kõrval saime kaasa pakitud ka mõne vigastuse, mis tekkisid võistlusmomentidel . Turniir jällegi näitas sportlastele ja treeneritele, et liigume õiges suunas ning  veel parema tulemuse saamiseks peame rõhuma distsipliinile ja jätkama raskete treeningutega“. – märkis delegatsiooni juht ja  treener Marko Levtšenko.

Kokku osales turniiril  622 võistlejat 46 –st riigist. Järgmine Eesti koondise väljasõit on juba oktoobri kuu lõpus Vantaasse.