Eesti taekwondo sportlased on taas tipus!

19. jaanuaril toimusid Leedus, Vilniuses rahvusvahelised meistrivõistlused Vilniuse Karikas 2019 . Eesti sportlased võitsid 3 kuld-, 2 hõbe- ja 3 pronksmedalit.

Võistlustel osalesid sportlased Valgevenest, Lätist, Leedust, Marokost, Venemaalt ja Eestist. Võistlustelt naasid kuldmedalitega Anete Alice Orumaa, Konstantin Kostin ja Ilja Volgin; hõbemedalitega Tsergo Tsilk ja Morgan Tarn ning pronksmedalitega Andri Pärtna, Aleksandr Muskevitš ja Darel Grünberg.

Erinevate klubide sportlased näitasid sõbralikku ja sujuvat koostööd. Samuti aitas sportlasi ja treenereid motiveerida Eesti Taekwondo Liidu presidendi Mihhail Kõlvarti kohalolek, kes tuli meeskonnale kaasa elama.

“Delegatsiooni kuulus 18 sportlast, neist mõnedele oli see esimene välisturniir. Kõik eesti meeskonna esindajad näitasid häid tulemusi ja demonstreerisid igas matšis võidutahet. Kindlasti kõigi delegatsiooni osalejate kogemus rikastus,“ kommenteeris delegatsiooni juht Marko Levtšenko.

Eestit esindasid klubid Team Yong Kundast, Black Belt Club Lagedilt, Saue TKD Sauelt, ShogenClub Maardust ja Idablokk Kiviõlist.

Sportlasi saatsid treener, abitreener, kaks kohtunikku ja suur toetusgrupp. Ühtlasi tegid kohtunikena Diana Galaktionova ja Jelizaveta Nikiforova eeskujulikku kohtunikutööd, toetudes ausa mängu reeglitele.